Home »
    Krmivá O.S.I.
   


Základom úspešného chovu rýb je správne a kvalitné kŕmenie. Dnes existuje obrovské množstvo rôznych krmív, ktoré vyrábajú zmámi i menej známi výrobcovia. Bežný akvarista, často pod vplyvom reklám výrobcov a informácií na domácich a zahraničných fórach, je dezorientovaný. Vybrať si to správne krmivo je veľmi ťažké bez znalostí aspoň základov výživy a človek skôr podlieha tvrdeniam výrobcu na obale krmiva. Jediný spôsob, ako zistiť, či sú informácie o krmive od výrobcov pravdivé, je krmivo kúpiť a "otestovať" ho na vlastných rybách. Toto sa na prvý pohľad zdá, ako jednoduchá a logická vec, ale máloktorý akvarista je ochotný investovať do krmiva viac peňazí a času na jeho otestovanie. Treba si uvedomiť, že vplyv krmiva na zdravie, sfarbenie a správanie sa rýb, či už pozitívny alebo negatívny, sa nedá zistiť počas krátkodobého kŕmenia. Tento proces je podobný ako vo výžive človeka. Problémom sa stáva najmä to, že akvaristi často striedajú krmivá a to rôznych značiek, kvalitné s nekvalitnými a nedokážu prisúdiť ich účinok žiadnemu zo skrmovaných krmív.

Tiež som prešiel po podobnej ceste, a preto som sa rozhodol napísať svoje vlastné skúsenosti s krmivom, ktoré mám možnosť dlhšiu dobu skrmovať. Jedná sa o krmivo, ktoré sa konečne minulý rok (2006) objavilo aj na našom trhu. Americká firma Ocean Star International, Inc. (O.S.I.) existuje od roku 1982 a od roku 1991 produkuje krmivá pre ryby. Pri ich vývoji spolupracuje s vedeckými pracoviskami a uplatňuje najnovšie biotechnologické metódy.

Po kliknutí na odkaz čítaj » sa zobrazia informácie o krmive, ktoré uvádza výrobca a ich kompletné zloženie. Pri krmivách, ktoré mám možnosť skrmovať alebo som ich už testoval pridávam na koniec k príslušnému krmivu aj vlastné postrehy a odporúčania. Podotýkam, že nejde o reklamu výrobcovi, či predajcom. Ide mi len o poskytnutie čo možno najobjektívnejších informácií o týchto krmivách, ktoré by mohli pomôcť pri rozhodovaní sa čím kŕmiť svoje rybky u tých akvaristov, ktorí to s týmto koníčkom myslia skutočne vážne.

Tieto krmivá si môžte objednať tu: www.akvariumonline.skSortiment krmív O.S.I.Vločkové krmivá


Brine Shrimp - obsahujú vysokú hladinu proteínov žiabronôžky (artemia) a iných živočíšnych zdrojov. Tieto vločky sú ideálne pre mäsožravé ryby (zvlášť ich obľubujú cichlidy a morské ryby). Toto krmivo je dobrá náhrada za živé artemie. Obsahuje tiež vysoké hladiny prirodzených karoténových pigmenov, ktoré zvýraňujú červené, oranžové a žlté farby rýb.
čítaj » (aj vlastné skúsenosti)


Spirulina - nie je iba vynikajúci prirodzený prostriedok na zvýraznenie farieb, ale riasa spirulina tiež stimuluje imunitný systém rýb voči útokom gram-negatívnych baktérií. Je známe, že tieto baktérie spôsobujú rôzne ochorenia rýb. Výsledkom kŕmenia rýb týmto krmivom sú zdravšie, odolnejšie a vyfarbenejšie ryby. Toto krmivo je vhodné pre všetky sladkovodné a morské ryby.
čítaj » (aj vlastné skúsenosti)Cichlid - V prirodzenom prostredí sa cichlidy živia skôr živočíšnou, ako rastlinnou potravou. Keďže sú prirodzene predátory, sú veľmi často aktívne. Krmivo O.S.I. Cichlid Flake je namiešané s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín, aby uspokojilo potravné nároky väčšiny mäsožravých cichlíd Južnej a Strednej Ameriky a Afriky. Vysoká hladina tukov poskytuje energiu pre týchto aktívnych plavcov....
čítaj » (aj vlastné skúsenosti)

Freshwater - Sladkovodné akváriá často obsahujú širokú pestrosť druhov rýb, ktoré žijú spoločne. Široké spektrum vitamínov a živín je potrebné na zabezpečenie potrieb všetkých rýb v akváriu. Vločky O.S.I. Freshwater Flakes boli vyvinuté ako základné krmivo s vyváženým obsahom bielkovín rastlinného a živočíšneho pôvodu, aby sa vyhovelo rôznorodosti bežných tropických druhov rýb žijúcich spolu.
čítaj »


VividColor - obsahuje najvyššiu koncentráciu a rôznorodosť prirodzených pigmentov zvýrazňujúcich sfarbenie zo všetkých krmív O.S.I. na zlepšenie nadherných, prirodzených farieb rýb. Tieto vločky zaručujú bezpečné, prirodzené a žiarivé zvýraznenie nádherných farieb rýb. Do krmiva nie sú pridávané žiadne hormóny, ktoré by mohli neprirodzene vyfarbiť ryby alebo ovplyvniť ich správanie.
čítaj » (aj vlastné skúsenosti)

Marine - Morské ryby sú najchúlostivejšie druhy chované v akváriách. Vyžadujú rôzne nenasýtené mastné kyseliny (zložky tuku) a aminokyseliny (tvoria bielkoviny) z rastlinných a živočíšnych zložiek. Tieto vločky sú špeciálne namiešané za účelom začlenenia oboch zložiek. Krmivo obsahuje aj prírodné pigmenty zvýrazňujúce sfarbenie, spirulina a všetky vitamíny a minerálne látky potrebné na.....
čítaj »


Discus - Krmivo je výživná zmes vločiek špeciálne vyvinutý pre diskusy. Obsahuje zmes ingrediencií rastlinného aj živočíšneho pôvodu. Prírodné pigmenty zo žiabronôžiek (artemií), krevety, rias a spiruliny udržia vaše ryby zdravé. Všetky potrebné vitamíny sú tiež zahrnuté. Žiadne hormóny, ktoré by narušili prirodzené správanie vašich rýb, neboli pridané do krmiva.
čítaj »Prostar Maintenance Flake - je základné krmivo určené pre chovne určené na udržanie zdravej kondície rýb. Obsahuje zmes výživných zložiek tvoriacich vyvážené krmivo.
čítaj »


Granulované krmivá


Cichlid Pellets - V prirodzenom prostredí sa cichlidy živia skôr živočíšnou, ako rastlinnou potravou. Keďže sú prirodzene predátory, sú veľmi často aktívne. Krmivo O.S.I. Cichlid Flake je namiešané s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín, aby uspokojilo potravné nároky väčšiny mäsožravých cichlíd Južnej a Strednej Ameriky a Afriky. Vysoká hladina tukov poskytuje energiu pre týchto aktívnych plavcov...
čítaj » (aj vlastné skúsenosti)


Spirulina Pellets - nie je iba vynikajúci prirodzený prostriedok na zvýraznenie farieb, ale riasa spirulina tiež stimuluje imunitný systém rýb voči útokom gram-negatívnych baktérií. Je známe, že tieto baktérie spôsobujú rôzne ochorenia rýb. Výsledkom kŕmenia rýb týmto krmivom sú zdravšie, odolnejšie a vyfarbenejšie ryby. Toto krmivo je vhodné pre všetky sladkovodné a morské ryby...
čítaj »


Spirulina Wafers - je výživné krmivo pre požieračov rias, druhy čeľade Loricariidae a väčšinu rastlinožravých rýb. Obsahuje stabilizovaný vitamín C a vysokú koncentráciu rastlinného materiálu, vrátane riasy spirulina na zvýraznenie sfarbenia. Spirulina tiež posiluje imunitný systém a tak znižuje možnosť vzniku ochorenia.
čítaj »Marine Pellets - morské ryby sú najchúlostivejšie druhy chované v akváriách. Vyžadujú dobrý zdroj morských proteínov a vysokú hladinu nenasýtených mastných kyselín. O.S.I. Marine Pellets sú špeciálne namiešané tak, aby začleňovali vysoký obsah bielkovín morských rastlín, živočíšnych bielkovín a primeraný obsah tukov. Krmivo tiež obsahuje prirodzené pigmenty zvýrazňujúce sfarbenie, spirulinu...
čítaj »


Red Tiny Bits Pellets - sú špeciálne vyrobené pre kŕmenie diskusov, tetier, malých cichlíd, gupiek a malých morských rýb. Ľahko stráviteľné granule umožňujú rýchly rast, správne formovanie tela a málo odpadu. Obsahuje múčku z lariev artemií na zlepšenie sfarbenia so všetkými prirodzenými pigmentami a poskytuje vysoký obsah bielkovín.
čítaj »


Shrimp Pellets - obsahujú vysoké percento morských ráčkov. Pelety sú vynikajúce pre ryby živiace sa na dne a poskytujú rôzne karoténové pigmenty pre nádherné sfarbenie rýb. Tieto ponárajúce sa pelety sú výživnou potravou pre morské aj sladkovodné ryby.
čítaj » (aj vlastné skúsenosti)


Staple Granules - vyvinuté pre široké spektrum malých rýb v akváriu. Dve veľkosti granúl, drobné a jemné tvoria výživné krmivo pre všetky akváriové rybky. Granule plávajú na hladine a potom sa ponárajú, čím umožňujú, aby sa nakŕmili všetky ryby v akváriu týmto krmivom obohateným o vitamíny.
čítaj » (aj vlastné skúsenosti)

Iné krmivá


Spirulina Nibblers - je vysoko stráviteľné krmivo s vysokým obsahom bielkovín, širokým spektrom vitamínov a minerálnych látok potrebných pre morské aj sladkovodné ryby. Toto krmivo je špeciálne obohatené o vysoký obsah riasy spiruliny. Spirulina podporuje zvýraznenie sfarbenia a zlepšuje odolnosť rýb voči ochoreniam.
čítaj » (aj vlastné skúsenosti)Freshwater Nibblers - je vysoko stráviteľné krmivo s vysokým obsahom bielkovín, širokým spektrom vitamínov a minerálnych látok potrebných pre morské aj sladkovodné ryby. Toto krmivo je špeciálne obohatené o vysoký obsah riasy spiruliny. Spirulina podporuje zvýraznenie sfarbenia a zlepšuje odolnosť rýb voči ochoreniam....
čítaj »Micro-Food - je vysoko stráviteľné krmivo s vysokým obsahom bielkovín, širokým spektrom vitamínov a minerálnych látok potrebných pre morské aj sladkovodné ryby. Toto krmivo je špeciálne obohatené o vysoký obsah riasy spiruliny. Spirulina podporuje zvýraznenie sfarbenia a zlepšuje odolnosť rýb voči ochoreniam.
čítaj »Spirulina Powder - je špeciálne prachové krmivo s vysokým obsahom bielkovín vyrobené na báze riasy spiruliny.
čítaj »

Brine Shrimp Eggs - vajíčka žiabronôžky (Artemia franciscana) sa získavajú z Veľkého slaného jazera v Utahu. Potom sa premývajú, sušia a balia vo vákuu, aby sa zabezpečila ich čerstvosť. Novo vyliahnuté larvy žiabronôžiek poskytujú jedno z najjemnejších, výživných, prírodných krmív pre mnohé druhy rýb a bezstavovcov. Jedná sa o vysoko kvalitné vajíčka žiabronôžiek pre vodné hospodárstvo a akvaristiku.
čítaj »   Copyright © 2003 - 2017 Robert Toman

   

 

AKVÁRIÁ


Opis mojich akvárií, história chovu, fotografie a všetko, čo sa dialo v každom akváriu počas jeho prevádzky.

UROB SI SÁM


Návody a nápady na výrobu a úpravu rôznych pomôcok a zariadení pri chove rýb. Nájdete tu inšpiráciu pre vlastné pokusy zjednodušiť si prácu spojenú s chovom rýb.

RYBY


Vlastné skúsenosti s chovom afrických cichlíd. Podrobný opis chovu a odchovu aj so zvláštnosťami zistenými pri ich chove.

FOTOgaléria

VIDEOgaléria


Vlastné fotky a videá chovaných rýb.Didn't you find your language? Write me, I will add it here!
Cichlidworld on FacebookCichlidworld on TwitterCichlidworld YouTube
Cichlidworld RSS
Hľadať len na Cichlidworld.eu