« Späť na FAQ | Home »
FAQ - Stojan pod akvárium


V akej výške umiestniť horizontálnu výstuž stojanu? V návode na výrobu stojanu a skrinky je výstuž vo výške 170 mm. Je to povinné? Môže byť aj vyššie alebo nižšie? Treba to nejako prepočíať?
Na tom nezáleží. Ja som mal totiž ten stojan pod pôvodným akváriom podstatne vyšší a tá výstuha bola vlastne priečka. Keďže som spílil nohy, je tam, kde je :-)

Môže stáť samotné akvárium na obvode stojanu podložené polystyrénom? Musí tam byť doska a polystyrén?

Môže stáť aj čisto na stojane. Ja však vždy robím plnú podložku. Mám potom kľudnejší spánok :-) V chovni je to jedno, ale v byte, keď praskne pár sto litrov, to už nie je sranda. Podložka však musí byť úplne rovná. V opačnom prípade je omnoho bezpečnejšie podložiť iba bočné hrany akvária.

Treba stojan niečím podložiť? Bude stáť na linoleume.

Nejaké pevné podložky, ktoré zároveň rozložia tlak nôh na podložku, by sa hodili. Môže to byť kus oceľového plechu alebo niečoho pevného. Ak nebudú nohy na spodu uzavreté, noha by sa zarezala do linolea, takže niečo by som určite podložil.

Copyright © 2003 - 2012 Robert Toman

 

AKVÁRIÁ


Opis mojich akvárií, história chovu, fotografie a všetko, čo sa dialo v každom akváriu počas jeho prevádzky.

UROB SI SÁM


Návody a nápady na výrobu a úpravu rôznych pomôcok a zariadení pri chove rýb. Nájdete tu inšpiráciu pre vlastné pokusy zjednodušiť si prácu spojenú s chovom rýb.

RYBY


Vlastné skúsenosti s chovom afrických cichlíd. Podrobný opis chovu a odchovu aj so zvláštnosťami zistenými pri ich chove.

FOTOgaléria

VIDEOgaléria


Vlastné fotky a videá chovaných rýb.Didn't you find your language? Write me, I will add it here!
Cichlidworld on FacebookCichlidworld on TwitterCichlidworld YouTube
Cichlidworld RSS
Hľadať len na Cichlidworld.eu